O nas

“Emocje nie są dobre, złe, słuszne czy niewłaściwe. Pierwszym krokiem do zmiany naszego stosunku do uczuć jest ich ciekawość i to, jakie wiadomości do nas wysyłają.”
dr Lane Pederson

mgr Katarzyna Ziółek-Jura Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat numer 1361), należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz do Polskiego Towarzystwa DBT. Pracuję z młodzieżą oraz osobami dorosłymi głównie w obszarach zaburzeń osobowości, pracy z traumą, dysregulacji emocji, ale także zaburzeń afektywnych czy lękowych. Prowadzę również grupowe treningi umiejętności DBT. W swojej pracy stosuję metody oparte na dowodach naukowych połączone z indywidualnym podejściem do każdej osoby, z którą nawiązuję relację terapeutyczną. Korzystam z metod klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej, jednak w większości wykorzystuję techniki z terapii III fali – głównie terapii dialektyczno-behawioralnej oraz terapii schematów.

Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim, gdzie realizowałam specjalności „psychologia kliniczna człowieka dorosłego” oraz „psychologia pracy i organizacji”. Szkolenie psychoterapeutyczne ukończyłam z wyróżnieniem w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem prof. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. Ukończyłam również całościowe szkolenie „DBT Comprehensive” organizowane przez Polskie Towarzystwo DBT oraz całościowe szkolenie z Terapii Schematu przygotowujące do ubiegania się o certyfikat. Jestem też certyfikowaną trenerką uważności dla dzieci i młodzieży – ukończyłam całościowy kurs organizowany przez Polską Szkołę Uważności Julii Wahl. Regularnie podnoszę swoje kompetencje i aktualizuję wiedzę poprzez udział w szkoleniach i konferencjach.

Założycielka Centrum Wsparcia Młodzieży “Mapa emocji”.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez staże kliniczne w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Katowicach oraz w Centrum Psychiatrii im. dra Krzysztofa Czumy w Katowicach. Pracowałam jako psycholog szkolny w II LO im. E. Plater w Sosnowcu oraz w Szkole Podstawowej nr 33 w Sosnowcu. Byłam członkiem zespołu psychologów w Centrum Diagnostyki i Terapii „In Corpore”, gdzie pracowałam z dziećmi i młodzieżą. W Akademii Górnośląskiej im. W. Korfantego w Katowicach wspierałam studentów w ramach Biura Karier, a także prowadziłam warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Współpracuję z Akademią WSB prowadząc zajęcia z psychologii dla studentów, a także z Kliniką Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

mgr Aleksandra Buczek, Psycholożka, terapeutka CBT w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w tracie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym w Akademii Emocji i Motywacji w Warszawie oraz praktykiem Racjonalnej Terapii Zachowania. Jestem również certyfikowanym diagnostą ADHD.

Pomocy terapeutycznej udzielam młodzieży i osobom dorosłym.

Ukończyłam studia psychologiczne, realizując specjalności z psychologii klinicznej człowieka dorosłego oraz psychologii sądowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach. W swojej pracy korzystam z technik Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

W pracy terapeutycznej ważne jest dla mnie zbudowanie relacji opartej na empatii i zaufaniu. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, staram się stworzyć mu bezpieczną przestrzeń do dzielenia się swoimi problemami.

mgr Agata Szafran Psycholog

Jestem dyplomowanym psychologiem – jednolite studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doskonalenie swojego warsztatu pracy kontynuowałam kończąc studia podyplomowe w zakresie Przygotowania pedagogicznego oraz Terapii i edukacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zostałam również Trenerką Umiejętności Społecznych, aby wpierać młodzież w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, lepiej rozumieć i odnaleźć się w grupie, komunikować swoje potrzeby, rozwiązywać konflikty… Aktualnie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności jako psychodietetyk.

Doświadczenie zdobywałam pracując w szkołach, przedszkolu, zapewniając zarówno dzieciom, młodzieży, jak i rodzicom, wsparcie psychologiczne w postaci porad, konsultacji, ale również poprzez psychoedukację. Staram się rozpoznawać indywidualne potrzeby, możliwości i ograniczenia, aby każdy miał szanse na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Prowadzę również terapię psychologiczną oraz działalność diagnostyczną w ramach poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której pracuję zarówno indywidualnie z młodzieżą, jak i dorosłymi oraz całym systemem rodzinnym.

Wspieram młodzież oraz rodziców mierzących się z trudnościami swoich dzieci w zakresie:

N

stresu,

N
zaburzeń odżywiania,
N
trudności emocjonalnych,
N
niskiej samooceny, braku poczucia własnej wartości,
N
obniżonej motywacji,
N
trudności komunikacyjnych,
N
stanów lękowych
N
życiowych zmian,
N
trudności w nawiązywaniu relacji,
N
objawów psychosomatycznych,
N
problemów ze snem,
N
zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Poza gabinetem jestem również instruktorką jogi oraz aktywności fizycznej. Zdrowie fizyczne i psychiczne są dla mnie nierozerwalne, dlatego staram się holistycznie podchodzić do człowieka i łączyć oba te aspekty w swojej pracy. Szeroko pojęta aktywność fizyczna oddziałuje na nasze dobre samopoczucie, nastrój, sprawność – jest niezbędna dla osiągnięcia faktycznego zdrowia i poczucia dobrostanu.

mgr Martyna Śmiłowska-Herman Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji oraz biegłą sądową. Na co dzień pracuję na oddziale ogólnopsychiatrycznym męskim. Udzielam pomocy i wsparcia ludziom, którzy trafiają do szpitala w momencie największego kryzysu życiowego bądź w zaostrzeniu choroby. Zajmuję się diagnostyką, prowadzę rozmowy indywidualne oraz zajęcia grupowe. Zajmuję się również opiniowaniem sądowym w sprawach cywilnych o ubezwłasnowolnienie czy umieszczenie w DPS bez wymaganej zgody. Uczestniczyłam w zgrupowaniu kadry narodowej we wspinaniu w charakterze psychologa sportu. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, z dużą empatią i zaangażowaniem. Z pasją poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie poprzez udział w różnych szkoleniach i konferencjach.
Wykształcenie: studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim. Szkolenie psychoterapeutyczne odbywam w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem prof. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na oddziale Psychiatrii i Psychoterapii. Obecnie pracuję w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku.

mgr Marzena Kutermak Psycholożka, psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie (akredytowanego w Europejskim Stowarzyszeniu Terapii Gestalt oraz w PTP). Ukończyłam też Podyplomowe Studium Coachingu w Laboratorium Psychoedukacji i SWPS oraz roczny trening Zen Coachingu prowadzony przez Kare Landfalda i Tine Vindelov.
Psychoterapia jest dla mnie drogą do lepszego poznania i zrozumienia siebie, co z kolei umożliwia bardziej świadome i spełnione życie. W mojej pracy towarzyszę i wspieram osoby w drodze do siebie, oferując przestrzeń, w której jest miejsce na wszystko to, co potrzebuje uwagi i czułości. Pomagam nazywać i porządkować, aby móc zobaczyć to, co jest i zdecydować co dalej.

Moją motywacją do pracy jest pragnienie, aby każdy człowiek mógł być sobą i mógł żyć w zgodzie ze swoimi potrzebami. Towarzyszę osobom w odkrywaniu tego, co dla nich ważne oraz wspieram w realizowaniu celów i wprowadzaniu zmian.

Bliskie mi są wartości takie jak Miłość, Wolność, Szacunek, Równość, Różnorodność, Prawda.

Pracuję w oparciu o Kodeks Etyczny PTPG i pod stałą superwizją.

Zapraszam osoby, które:
N
czują się zagubione lub przytłoczone;
N
doświadczają lęku;
N
„nie radzą sobie” ze swoimi emocjami;
N
czują, że „utknęły”;
N
mają poczucie, że „nie żyją swoim życiem”;
N
żyją w pędzie i chcą to zmienić, ale nie wiedzą jak;
N
chcą nauczyć się kontaktu ze swoim ciałem i czerpania z jego mądrości;
N
doświadczają trudności w relacjach;
N
są w trakcie lub po rozstaniu/rozwodzie;
N
potrzebują wsparcia w swoim rodzicielstwie;
N
doświadczają trudności związanych ze swoją tożsamością płciową/seksualną.
Pracuję z osobami dorosłymi stacjonarnie i online, w języku polskim oraz angielskim.

mgr Joanna Domagała Psycholożka, terapeutka dialektyczno-behawioralna

Jestem psycholożką i terapeutką DBT. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na kierunku Psychologia (specjalność psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia), studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, a także całościowe szkolenie DBT Comprehensive.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in. na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W swojej pracy udzielam wsparcia psychologicznego dla młodzieży (od 14 r.ż.) i młodych dorosłych cierpiących z powodu dysregulacji emocjonalnej, zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, obniżonej samooceny, trudności w relacjach, doświadczających kryzysu życiowego, straty lub żałoby.

W pracy z klientem najważniejsza jest dla mnie relacja oparta na zaufaniu, akceptacji oraz empatii. Staram się podchodzić do każdego pacjenta całościowo – skupiając się nie tylko na doświadczanych przez niego trudnościach, ale też jego mocnych stronach i wartościach.

W swojej pracy wykorzystuję głównie metody wywodzące się z psychoterapii poznawczo-behawioralnej, z szczególnym uwzględnieniem III fali terapii poznawczo-behawioralnych – terapia Dialektyczno-Behawioralna (DBT), terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i terapia poznawcza oparta na uważności (MBCT).

Swoją wiedzę czerpię z najnowszej literatury fachowej i korzystam z metod opartych na dowodach naukowych. Regularnie uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach oraz warsztatach. Działam zgodnie z Kodeksem Etycznym Psychologa, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

mgr Sandra Szajda Psycholożka, terapeutka CBT w trakcie szkolenia

Odkąd pamiętam ciekawiła mnie psychologia, relacje międzyludzkie, sposoby radzenia sobie oraz rozwój człowieka. Ze swojej pasji postanowiłam zrobić zawód. Ukończyłam z tytułem magistra psychologię na Uniwersytecie SWPS. Zdobyłam certyfikaty dietetyka z aspektem zaburzeń odżywiania oraz jestem w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym i kształcę się dalej. W ostatnim czasie uzyskałam kompetencje z zakresu seksuologii, interwencji kryzysowej, psychotraumatologii oraz treningu uważności mindfulness.
W swojej pracy korzystam z technik popartych badaniami naukowymi oraz kieruję się założeniami Kodeksu Etycznego Psychologa stworzonego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Do swoich zadań podchodzę profesjonalnie i z ogromną odpowiedzialnością. Klienci doceniają moje indywidualne podejście do ich aktualnej sytuacji życiowej, elastyczność, przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie.
Skupiam się na prowadzeniu kilku obszarów działalności:
N

konsultacje dietetyczne obejmujące plany dietetyczne, dietoterapie oraz aspekty związane z zaburzeniami odżywiania

N
sesje seksuologiczne oraz terapię par,
N
interwencje z zakresu kryzysu oraz psychotraumatologii,
N
treningi uważności mindfulness, praca na świadomym dotarciu w głąb siebie, rozładowanie napięcia, zmęczenia oraz emocjonalnego wyczerpania,
N
konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię oparte na założeniach Terapii Poznawczo-behawioralnej dla osób potrzebujących wsparcia w różnych obszarach życia
N
W swojej pracy niezależnie od obszaru kieruję się założeniami Kodeksu Etycznego Psychologa stworzonego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
W obszarach tych oprócz zdobytej wiedzy merytorycznej korzystam również ze swojego kilkunastoletniego doświadczenia. Moja praca z ludźmi polega na wspieraniu ich w rozwoju i pokazywaniu, że tylko od nich zależy, jak potoczy się ich życie. Jestem powiernikiem, kompanem i wsparciem w drodze, którą dana osoba kroczy.

mgr Karolina GrelakPsycholożka, terapeutka DBT w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem, członkiem PTDBT oraz PTTPB i prowadzę terapię w nurcie dialektyczno behawioralnym oraz poznawczo behawioralnym. Jestem w trakcie szkoły psychoterapeutycznej na Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Odbyłam także wiele staży i praktyk, m.in. w Warszawskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Szpitalu Bielańskim. Stały rozwój i poszerzanie swojej wiedzy jest dla mnie ważne. Pracuję zarówno z osobami dorosłymi jak i młodzieżą, przede wszystkim w takich obszarach jak: zaburzenia osobowości, dysregulacja emocji, lęk, choroba afektywna dwubiegunowa, depresja, anhedonia. Podczas sesji staram się nawiązać jak najlepszy kontakt terapeutyczny z pacjentem. Uważam poczucie bezpieczeństwa, swobody i wzajemne zaufanie za szczególnie ważne. W swojej pracy uczę pacjentów nowych umiejętności, dając im zasoby do samodzielnego radzenia sobie z wszelkimi trudnościami. Uważam, że każdy zasługuje na „życie warte przeżycia”.

W kręgu moich poza psychologicznych zainteresowań znajduje się przede wszystkim sztuka w wielu różnych formach. Uważam, że można poprzez nią wyrazić wiele emocji. Ma ona także właściwości terapeutyczne.

Kontakt

Adres

ul. H. Dąbrowskiego 14/4, I piętro
Katowice

Telefon

793-006-247

Parking

Płatna strefa parkowania